I Marsz Świętego Huberta

12 maja 2018 r. odbył się I Marsz Świętego Huberta.
Współorganizatorem marszu była Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.
W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, w tym leśnicy, myśliwi, hodowcy zwierząt futerkowych oraz przedstawiciele Ekologicznego Forum Młodzieży.
Główna ideą marszu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rozpoczęcie marszu nastąpiło przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przez przedstawicieli leśników, marsz przy akompaniamencie pieśni patriotycznych wyruszył ulicami: Al. Ujazdowskie, Piękna, Wiejska.

Młodzież z Ekologicznego Forum Młodzieży złożyła kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego, natomiast przedstawiciele myśliwych uczcili pamięć o Ignacym Paderewskim składając kwiaty przy jego pomniku.
Marsz zakończył się przy budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wraz z delegacją rolników złożyli kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa.

Marsz wykazał, że dla leśników, myśliwych, rolników, przedstawicieli branży hodowli zwierząt futerkowych i Ekologicznego Forum Młodzieży dobro ojczyzny jest kwestią priorytetową, dlatego współdziałają jednocząc siły.
Wydarzenie odbyło się pierwszy raz, jednak już teraz z myślą o przyszłości możemy zadeklarować, że marsz odbędzie się także za rok w podobnym terminie.